Powered by Smartsupp
Wybierz ustawienia regionalne:

Kategorie

Strony informacyjne

Sprężarki na których możesz polegać

Jako hurtownia chłodnicza, oferujemy sprężarki chłodnicze od renomowanych producentów, które są niezbędnym elementem w każdym systemie chłodniczym. Nasza hurtownia chłodnicza to miejsce, gdzie profesjonaliści znajdą wszystko, czego potrzebują do efektywnej i niezawodnej pracy urządzeń chłodniczych. W swojej ofercie mamy sprężarki takich producentów jak: ACC, Copeland, Cubigel, Danfoss / Secop, Embraco / Aspera, Maneurop, Tecumseh, ZEL, ZMC.

Sprężarki chłodnicze są sercem układów chłodniczych i klimatyzacyjnych, to one sprężają i przemieszczają czynnik. Sprężarki chłodnicze znajdują zastosowanie w szerokim spektrum urządzeń i systemów. Od małych lodówek domowych po zaawansowane systemy chłodnicze w np. przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym. Sprężarki odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu optymalnych warunków temperaturowych. Dobór sprężarki chłodniczej jest bardzo ważną kwestią, dlatego wybierając odpowiednią sprężarkę, możesz mieć pewność, że Twój system chłodzenia będzie działał efektywnie, niezawodnie i energooszczędnie. Jeżeli nie wiesz jaką sprężarkę wybrać, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Doradzą Ci oni w doborze najlepszej sprężarki biorąc pod uwagę wszystkie ważne czynniki.

W zależności od potrzeb, sprężarki chłodnicze mogą być dostosowane do różnych rodzajów czynników chłodniczych, w tym nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska. Coraz większy nacisk kładziony jest na zmniejszenie wpływu na środowisko, co sprawia, że wybór odpowiedniej sprężarki ma kluczowe znaczenie nie tylko dla efektywności, ale i ekologii.

Szeroka oferta sprężarek chłodniczych

Nasza hurtownia oferuje bogaty asortyment urządzeń, które są kluczowe dla efektywnego funkcjonowania systemów chłodniczych. W naszej ofercie znajdują się różne typy sprężarek, które można dostosować do specyficznych potrzeb i wymagań. Sprężarki tłokowe, w szczególności hermetyczne są dostępne od ręki w szerokim wachlarzu producentów i modeli. Na przykład sprężarki do lady chłodniczej czy sprężarka do agregatu chłodniczego. Pozostałe rodzaje sprężarek są na zamówienie.

  • Sprężarki wyporowe – ich działanie opiera się o cykliczne przetłaczanie czynnika chłodniczego w zamkniętej przestrzeni przy zmianie objętości. Te dzielimy na:

    • Sprężarki tłokowe - mają największe znaczenie w chłodnictwie i są najbardziej rozpowszechnione. Szeroki zakres zastosowań czyni je najbardziej uniwersalnymi. Praca sprężarki tłokowej przebiega w cyklu: ssanie – tłoczenie. Podczas suwu ssawnego tłoka przez zawór ssawny jest zasysana para czynnika chłodniczego o niskim ciśnieniu. Podczas suwu wytłaczania powracający tłok spręża czynnik, który następnie zostaje wytłoczony przez zawór tłoczny. Nowoczesne sprężarki tłokowe są budowane dla szerokiego zakresu zastosowań, zaczynając od małych jednotłokowych agregatów do domowych urządzeń chłodniczych, kończąc na wielkich wielocylindorywch maszyn przeznaczonych do przemysłowych urządzeń chłodniczych. Sprężarki tłokowe dzielimy na:

      • Sprężarki hermetyczne – Idealne do małych i średnich systemów chłodniczych. Charakteryzują się zamkniętą konstrukcją silnika i sprężarki w jednej obudowie, co zapewnia wysoką niezawodność i minimalizuje ryzyko wycieków czynnika chłodniczego.

      • Sprężarki półhermetyczne – Umożliwiają serwisowanie poszczególnych komponentów, co wydłuża ich żywotność i obniża koszty eksploatacji. Są powszechnie stosowane w średnich i dużych systemach chłodniczych.

      • Sprężarki otwarte – Stosowane głównie w dużych instalacjach przemysłowych, gdzie wymagana jest wysoka wydajność i niezawodność. Charakteryzują się łatwym dostępem do wszystkich elementów konstrukcji, co ułatwia serwisowanie. W sprężarkach typu otwartego wał korbowy przechodzi przechodzi przez korpus i łączy się z wałem silnika. By zapobiec wyciekowi czynnika chłodniczego, należy zastosować uszczelnienie, które umieszcza się w skrzynie korbowej sprężarki. Uszczelnienie to zwykle nie jest idealnie szczelne, a wówczas niewielkie przecieki będią się pojawiać dopóki ciśnienie w skrzyni korbowej sprężarki będzie wyższe niż ciśnienie atmosferyczne. Jeżeli ciśnienie to jest niższe, co ma miejsce w przypadku niższych temperatur parowania, powietrze możę wnikać do wnętrza urządzenia, wnosząc wilgoć, co z kolei powoduje zamarzanie wody w elementach rozprężnych oraz reakcje z olejem i czynnikiem chłodniczym, w wyniku których zachodzi zakwaszenie układu. Dzięki sprawnemu odwadnianiu oraz usuwaniu powietrza z układu można uniknąć wspomnianych problemów.

    • Sprężarki rotacyjne – działające na zasadzie wirującego elementu roboczego osadzonego mimośrodowo w cylindrycznej obudowie. Nie posiadają one elementu wykonywującego ruchu posuwisto-zwrotnego. Dzielimy je kolejno na:

      • Sprężarki łopatkowe – Niezawodne, długowieczne i pracują w szerokim zakresie ciśnień. Sprężarki łopatkowe są również łatwe w utrzymaniu. Stosowane w przemyśle. Zostały wyparte z wielu obszarów zastosowań przez inne typy sprężarek. Obecnie znajdują zastosowanie w jako sprężarka czołowa podczas sprężania dwustopniowego.
        W sprężarkach jednołopatkowych oś wału napędowego jest zbieżna z osią cylindra, lecz wirnik jest umieszczony na wale napędowym mimośrodowo. W rezultacie występuje ciągły ślizgowy styk wirnika ze ścianką cylindra. Para czynnika wpływa przez okno ssawne do przestrzeni roboczej, która znajduje się po prawej stronie łopatki dociśniętej sprężyną i jest następnie wytłoczona przez zawór tłoczny znajdujący się po lewej stronie.
        W sprężarkach wielołopatkowych wirnik znajduje się w osi wału napędowego i obraca się wokół swojej osi, lecz osie cylindra oraz wirnika nie są zbieżne. Ślizgowy kontakt zapewniają łopatki umieszczone w szczelinach wirnika. Są one wypychane w kierunku cylindra przez siłę odśrodkową.

      • Sprężarki śrubowe – Cieszą się coraz wyższą popularnością. Zapewniają najwyższą wydajność i są przeznaczone do dużych instalacji chłodniczych. Dzięki zaawansowanej technologii gwarantują długą i niezawodną pracę. Spreżarka śrubowa jest maszyną wyporową, niemającą zaworów, a jaj głównymi elementami są dwa wirniki umieszczone w korpusie. Wirnik czynny czterech zębach napędza wirnik bierny o 6 wrębach. Z okna ssawnego, umieszczonego w korpusie sprężarki p[o jednej stronie wirnika, para czynnika wpływa do przestrzeni zawartej między zębami wirników. Zanim przestrzeń robocza zostanie odcięta, jest napełniana parą na całej jej długości. Podczas dalszego obrotu para zawarta między wirnikami a korpusem przemiesza się obwodowo ku przeciwległemu końcowi wirników, będąc jednocześnie sprężana przez zęby wchodzące we wręby. W pewnym położeniu wirników przestrzeń zajęta przez parę natrafia na odkryte okno tłoczne, a następnie jest wypierana ze sprężarki.
        Ponieważ sprężarka nie ma samoczynnego zaworu tłocznego, który otwierałby się gdy ciśnienie sprężonej pary czynnika jest odpowiednio wyższe od ciśnienia skraplania. Chłodnicze sprężarki śrubowe mają wtrysk oleju stosowany w celu uszczelnienia wirników oraz korpusu a także w celu odprowadzania ciepła sprężania. Dzięki pompie olejowej olej krąży w zamkniętym obiegu między sprężarką, odolejaczem i chłodnicą oleju.

      • Sprężarki spiralne - Nowoczesne rozwiązania zapewniające wysoką efektywność energetyczną i cichą pracę. Idealne do różnorodnych zastosowań komercyjnych i przemysłowych. Sprężarki spiralne w porównaniu ze sprężarkami tłokowymi o podobnej wydajności wykazują sporo przewag: są cichsze, lżejsze, mniejsze, a przy tym charakteryzują się większą sprawnością ogólną, wyższą wartością dostarczania, i dużo lepszą odpornością na zasysanie czynnika w postaci pary mokrej. Sprężarki spiralne należą do grupy rotacyjnych sprężarek wyporowych. Sprężarki tego typu są coraz częściej stosowane w urządzeniach chłodniczych o małych oraz średnich wydajnościach, najczęściej jako agregaty hermetyczne. Zasadniczymi elementami konstrukcyjnymi sprężarki spiralnej są: spirala nieruchomo osadzona w korpusie, spirala ruchoma osadzona na mimośrodowym wale napędowym oraz mechanizm do realizacji orbitalnego ruchu spirali ruchomej. Sprężarka ta nie ma zaworów tłocznych ani ssawnych, jest jednak często wyposażana w zawór zwrotny na przewodzie tłocznym. W obecnie produkowanych sprężarkach tego typu stosuje się profile spiral w postaci ewolwenty lub spirali Archimedesa, przy czym kąty zwinięcia tych spiral zawierają się w granicach 720° do 1440°. Kąt zwinięcia spirali wyznacza w tych sprężarkach długość pełnego cyklu pracy, obejmującego zasysanie pary, jej sprężanie oraz wytłaczanie. Na proces zasysania oraz wytłaczania pary przypada w tej maszynie zawsze jeden pełny obrót wału, proces sprężania zaś przebiega w trakcie 1-3 obrotów wału, w zależności od kąta zwinięcia spirali. Od tego kąta zależy również ilość przestrzeni roboczych. Tak jak w innych typach sprężarek niewyposażonych w samoczynne zawory robocze, w sprężarkach spiralnych występuje stały spręż wewnętrzny, który zależy od geometrii spiral oraz otworu tłocznego. Większe katy zwinięcia spiral stosuje się w sprężarkach przeznaczonych do pracy w warunkach wysokich wartości sprężu, co umożliwia uzyskanie małych oporów przepływu podczas ssania oraz wytłaczania, a także dobre odprowadzanie ciepła podczas procesu sprężania. Gdy spręż geometryczny znacznie odbiega od sprężu rzeczywistego, wówczas zachodzi duże zmniejszenie sprawności ogólnej sprężarki oraz zwiększenie poziomu hałasu. Przyczyną tego jest gwałtowny przyrost ciśnienia w przestrzeni roboczej sprężarki w przypadku zbyt dużego sprężu geometrycznego oraz gwałtowny spadek ciśnienia w przypadku sprężu zbyt małego. Dlatego sprężarki przewidziane do eksploatacji w warunkach dużych zmian ciśnienia parowania lub skraplania są wyposażone w zawory tłoczne, jednak w tym przypadku wytłaczanie sprężonej pary czynnika nie będzie odbywało się w sposób ciągły.

      • Sprężarki z wirującym tłokiem - Kompaktowe, ciche i efektywne energetycznie. Łopatki automatycznie dostosowują się do zużycia, co zapewnia długą żywotność i niezawodność. Stosowane w małych i średnich układach chłodniczych.

     

Porównanie właściwości sprężarek

Właściwości

Rodzaj sprężarki

Tłokowa

Rotacyjna / śrubowa

Przepływowa

Rodzaj sprężania

Wyporowe

Wyporowe

dynamiczne

Przepływ czynnika

Pulsacyjny

Stały

Stały

Zużycie elementów konstrukcyjnych

Duże

Małe

Małe

Drgania

Duże

Brak

Brak

Wrażliwość na zawilgocenie czynnika

Duża

Brak

Brak

Zmiana wydajności przy wahaniach ciśnienia tłoczenia

Stała

Stała

Duża

Zdolność do regulacji mocy chłodniczej przy stałej prędkości wału

Regulacja stopniowa (ograniczona)

Regulacja bezstopniowa

Regulacja stopniowa (ograniczona)

Dostępne filtry:

Pokaż więcej (3)
Pokaż mniej
Znaleziono produktów: 213
Sortuj
  • ...
Proszę czekać, trwa ładowanie....